Aan de Wilhelminakade ligt op dit moment het enorme werkplatform Boreas van Van Oord. Het kraangedeelte met 155 meter is hoger dan de Erasmusbrug en torent ook uit boven het gebouw de Rotterdam. Het schip werd in China gebouwd en in januari dit jaar opgeleverd op de scheepswerf Yantai CIMC Raffles Offshore Ltd.
De Boreas, vernoemd naar de Griekse god van de Noorderwind, is speciaal gebouwd voor het transport en de installatie van de volgende generatie funderingen en turbines op offshore windparken. Eenmaal operationeel zal het schip het grootste in zijn soort zijn. Het is 175 meter lang en heeft een 155 meter hoge giek, die meer dan 3.000 ton kan tillen. Dankzij vier reusachtige jackup-poten van elk 126 meter kan het schip gebruikt worden in waterdiepten tot 70 meter. Daarmee kan het tot 20 MW offshore windturbines op zee installeren.
Het schip is het eerste in zijn soort dat kan varen op de toekomstige brandstof methanol, waardoor de voetafdruk van het schip met meer dan 78% wordt verkleind.